spot_img

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Deprese jako nemoc

Opravdová deprese je pro člověka velmi skličující a ničivá....

Víte, na které plenky se můžete spolehnout, ať už máte novorozeně nebo batole?

Jednorázové plenky jsou často probírané zboží. Někdo řeší, jak...

Stolujte v přírodním duchu. Stačí mít dřevěné misky, příbory a další vybavení

Líbí se vám skandinávský styl v domácnosti? Máte doma jídelní...

Za NFT se v roce 2021 platily miliardy. Je to jen další bublina

Je jasné, že existuje nemalá skupina lidí, kteří při tomto a podobných tématech překroutí očima a pomyslí si, že máme závažnější problémy než něco, čemu stejně drtivá většina planety nerozumí a co stále vykazuje znaky obyčejné bubliny.

Toto vše platí, zároveň ale nelze ignorovat trh, který se již léta formuje a na kterém se spekuluje. Za loňský rok mimořádně, jelikož do něj nateklo deset miliard dolarů. To nutně znamená, že na něm umí část lidí pěkně vydělat a část naopak o hodně přijít.

O NFT se Nikola Šuliková Bajánová povídá s Borisem Haškem a Martinem Hergovičem, oba jsou ze společnosti Fumbi, neboli platformy, která nabízí investování do kryptomen. Je jasné, že kdyby si o NFT povídala s někým, kdo kryptomenům nevěří, nebo mu na ně příliš mnoho věcí vadí, tato debata by vypadala jinak.

Nějaké výhrady odezní iv rozhovoru, také je v něm zmíněno, jak vůbec nákup NFT vypadá, na co si dát pozor a také, kdo by do něj investovat určitě neměl. Protože platí, že vydělat rychle a snadno chce spoustu lidí, i pro důvody, které jsem zmínila jako palčivé problémy dneška. Ale ne každý si dostatečně uvědomuje i rizika.

Přehled zpráv
Americká centrální banka ponechala úrokové sazby blízko nuly, dala však najevo, že se to brzy změní, jelikož situace na trhu práce se zlepšuje a inflace přetrvává na vysoké úrovni. I když přesné datum zvyšování úrokových sazeb Fed nezveřejnil, očekává se, že k jejich zvýšení by mělo dojít v březnu.

Navzdory rostoucím cenám byla nabídka volných bytů v Bratislavě ve čtvrtém kvartálu loňského roku nejnižší za poslední dva roky. Vyplývá to z dat realitní kanceláře Herrys. Nabídka bytů se zmenšila i přes největší přírůstek nových bytů v rozestavěných projektech za poslední dva roky. Jen během posledního čtvrtletí přibylo více než tisíc bytů, takže jich na konci kvartálu bylo dostupných více než 1700. Růst cen nemovitostí zaznamenaly všechny městské části, přičemž největší meziroční změna nastala v Bratislavě V, kde nárůst činil až 33 procent.

Typický americký dům dosáhl hodnoty necelých 321 tisíc dolarů. Je to o 50 tisíc dolarů více než v prosinci 2020, informuje americká realitní společnost Zillow. Navzdory očekávanému zvyšování úrokových sazeb je poptávka vysoká a ceny vzhůru tlačí i nedostatek nemovitostí.

Zpravodajskou televizi TA3 odkoupil od skupiny Grafobal Group podnikatele Ivana Kmotríka český podnikatel v oblasti médií Michal Voráček. Učinil tak prostřednictvím své společnosti Blueberg Media. Do televize přichází s novým projektovým manažerem Janem Svobodou. Oba budou novými jednateli společnosti, třetí zůstává Zuzana Martináková, ředitelka Centra zpravodajství a publicistiky. Dosavadní ředitelka televize TA3 Mirjana Hron Sikimič odchází pracovat do vedení skupiny Grafobal Group.

České aerolinie Smartwings ve čtvrtek jako první na světě přistály s letadlem Boeing 737 MAX na Antarktidě. Let z Osla si objednala společnost Aircontact pro dopravu členů Norského polárního institutu na jejich základnu za polárním kruhem. Další let je naplánován na začátek února.

spot_imgspot_img