spot_img

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Deprese jako nemoc

Opravdová deprese je pro člověka velmi skličující a ničivá....

Víte, na které plenky se můžete spolehnout, ať už máte novorozeně nebo batole?

Jednorázové plenky jsou často probírané zboží. Někdo řeší, jak...

Stolujte v přírodním duchu. Stačí mít dřevěné misky, příbory a další vybavení

Líbí se vám skandinávský styl v domácnosti? Máte doma jídelní...

Tyto zahradní grily posouvají barbecue na nejvyšší úroveň

Jen málo věcí vám zaručí takovou prestiž, jako kvalitně ugrilovaný šťavnatý steak. Levné zahradní grily však mají zdroje tepla a povrchy nerovnoměrné, nespolehlivé a neefektivní. Chcete-li povýšit vaše kuchařské barbecue umění na profesionální úroveň, inspirujte se těmito světovými kousky.

 1. Hestan Outdoor
  Hestan převrátil tradiční gril vzhůru nohama: jejich outdoorové grily mají pod kapotou keramický infračervený hořák. S tepelnými zdroji pod i nad mřížkou můžete opalovat, grilovat a dokončovat své maso jako v profesionálním „salamander“ grilu. Víko má pružinové panty, které jej udržují na místě, ať je otevřený v jakémkoli úhlu a „reflektory“ aktivované pohybem osvětlují varnou zónu pro pozdní večerní nebo časné ranní grilování. Všechny modely jsou k dispozici ve 12 barvách, což přinese na vaši terasu tropický šmrnc.
 2. Komodo Serious Big Bad
  Grily ve stylu kamado jsou keramické kupolovité pece oblíbené v Japonsku, které u nás zdomestikovala firma Big Green Egg. Nádoby jsou pevně uzavřeny, díky čemuž jsou ideální pro přesnou regulaci průtoku vzduchu a teploty. „Vážně velké špatné Komodo“ je podobné obřímu vejci, které jakoby snesla Godzilla. Tento gril má šířku 107 cm a hloubku 56 cm, takže se do něj vejde i celé prasátko. Komodo obsahuje tři úrovně mřížek a koš na dřevěné uhlí, takže můžete vařit při různých teplotách ve více zónách.
 3. American Muscle Grill
  O tomto grilu se říká, že je to Ford Mustang zahradních grilů. Pochází z USA a je vylepšen hořáky o výkonu více než 110 000 BTU a schopností zrychlit z nuly na 350 stupňů za dvě minuty. Gril není omezen na plyn, ve skutečnosti dokáže spálit každý druh paliva – uhlí, dřevo či propan, a jakoukoli jejich kombinaci. Modré LED diody osvětlují knoflíky a přední kryt, který připomíná mřížku chladiče automobilu. Jediné, co chybí, je spoiler…
 4. Kalamazoo Gaucho
  S tímto grilem na dřevo přinesete svým hostům divadlo ve stylu argentinského Asada. Má připojeno působivé 76centimetrové ovládací kolo, které otáčíte, abyste zvýšili a snížili desku na oheň. Rošty mají vertikální rozsah 70 cm, což zaručuje precizní pečení. Plynové hořáky se vykřečí za méně než pět minut. Součástí Gaucha je motorizovaný vestavěný rožeň, který je dostatečně robustní na to, aby udržel při pečení i celé zvíře. Může se používat současně s grilem. Pokud k jídelnímu stolu přidáte pár lahví Malbecu, umělecký zážitek je zaručen.
 5. Fire Magic
  Jak víme, gril, který se neustále otevírá, peče velmi pomalu. Fire Magic vyřešil problém netrpělivého mistra grilu pomocí okna Magic View Window, tepelně odolného keramického skla zabudovaného přímo do kapoty. Průhledný otvor vám umožní nahlédnout na vše, co se uvnitř děje bez ztráty teplotního profilu. Okno je dokonce navrženo tak, aby umožňovalo průchod přirozeného vzduchu, který vytlačuje kouř a mastnotu.
 6. Lynx Sedona
  Plyn, dřevo a dřevěné uhlí mohou být nepředvídatelné. Kolem grilovací plochy se mohou vytvářet horká a studená místa, což vytváří nerovnoměrné časy a povrchy pečení. Grily Sedona odstraňují nepřesné odhady. Jedna třetina roštů je umístěna nad výkonným infračerveným hořákem, zatímco ostatní jsou vysunuty nad řadami rozpálených keramických briket, které simulují skutečné uhlí. Tyto bílé bloky zadržují teplo a odpuzují mastnotu, takže když na ně odkapává během vaření, vracejí aroma a chuť do masa nad nimi. Brikety i infračervené zdroje umělého tepla jsou navrženy tak, aby byly konzistentní, snadno monitorovatelné a vydržely vám na celý život.
 7. Everdure Hub II
  Pečení s uhlím není jen užitečné, je to také zábava. Heston Blumenthal, designér Everdure Hub II, navrhl tento high-tech zázrak pro hravou náladu. Gril na dřevěné uhlí má zapalování pomocí knoflíku ve stylu plynového grilu, takže se nemusíte paprat se zápalnými chemikáliemi. Je připraven k vaření za 10 minut a jeho chromové mřížky mají dlouhá držadla, která zůstávají chladná na dotek, takže je můžete vyklopit nahoru, vytlačit uhlí na stranu a během pečení vytvářet více varných zón. Integrovaný zasouvatelný rožeň, který zvládne i maso a svíry velkých rozměrů, dodává modernímu designu středověký nádech.
spot_imgspot_img