spot_img

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Deprese jako nemoc

Opravdová deprese je pro člověka velmi skličující a ničivá....

Víte, na které plenky se můžete spolehnout, ať už máte novorozeně nebo batole?

Jednorázové plenky jsou často probírané zboží. Někdo řeší, jak...

Stolujte v přírodním duchu. Stačí mít dřevěné misky, příbory a další vybavení

Líbí se vám skandinávský styl v domácnosti? Máte doma jídelní...

Smart Home technologie, které přinesou do vaší domácnosti wellness

Inteligentní domácí technika se vyvíjí neuvěřitelným tempem a přináší stále dostupnější vychytávky, které dokáží vylepšit váš životní prostor, pomohou vám zrelaxovat a dokonce vám nahradí i návštěvu wellness center.

Stolní lampy Philips Hue White Ambiance Wellness
Smart osvětlení není ničím novým, ale úžasné je, jakým způsobem se světlo v lampách Philips Hue Wellness projevuje. Inteligentní žárovky v těchto lampách byly navrženy tak, aby napodobovaly přirozené světelné cykly, se kterými se setkáváme v našem denním režimu, od teplého záření při východu slunce přes intenzivní polední paprsky až po tlumené podvečerní odstíny. Četné studie prokázaly, že přirozené světlo má pozitivní účinek na naši pohodu, stimuluje myšlení a náladu, předchází bolestem hlavy a namáhání očí a udržuje stabilní hladinu melatoninu. Tato lampa má skvělou konektivitu, která umožňuje uživatelům ovládat ji na různých zařízeních nebo dokonce hlasem. Můžete nastavit změny osvětlení při konkrétních činnostech (například při příchodu domů) nebo v denních časech (například před spaním) a váš osobní wellness režim se bude automaticky opakovat každý den. Orientační cena 99 eur.

Difuzer Aera
Vůně se nám snadno zapíše do paměti a dokáže poté rychle nastavit naši náladu v každém prostředí. Aera Diffuser tak usnadňuje dosažení ideální scenérie. Tento jemný rozprašovač vůně funguje v malých i velkých místnostech a nabízí až 800 hodin uvolňování nastavitelné hypoalergenní náplně vůně. Ještě lepší je, že Aera s podporou Wi-Fi nabízí řadu možností ovládání, které majitelům umožňují měnit vůně a éterické oleje, upravovat intenzitu. Může to být prostřednictvím aplikace Aera, hlasového ovládání nebo pomocí naprogramovaného rozvrhu. Orientační cena 200 dolarů.

Whirlcare Smart Spa
Pokud máte rádi relaxaci ve vodě, vana Smart Spa vám vytvoří wellness zážitek přímo doma. Přináší novou úroveň v technologii horkých koupelí. Obsahuje 120 vodních trysek, 10 vzduchových trysek, šest vibračních vodních trysek s kolečkovým proudem, sezení pro pět osob a množství chytrých funkcí. Tuto inteligentní koupel, kterou automaticky zjistí, kde je uživatel usazen, lze zcela ovládat hlasem a zahrnuje 27 individuálních masážních programů, kvalitní systém prostorového zvuku, digitální systém vytváření aroma, individuálně nastavitelné trysky, široké spektrum možností osvětlení a integrovaný okysličovací systém, který vytváří mikrobubliny schopné zlepšovat vzhled pokožky. Uživatelé si s vanou mohou také spárovat smart hodinky či jiná smart zařízení a zjistit, která nastavení masáže a osvětlení jsou pro ně nejvhodnější pro relaxaci na základě monitorování srdeční frekvence. Orientační cena 38 799 eur.

Postel Sleep Number 360
Nic nevytvoří lepší základ pro příjemný život, než kvalitní noční spánek. Sleep Number patří mezi společnosti, které se již léta věnují lepšímu spánku prostřednictvím chytrých postelí a matrací. Novinka, kterou představili na veletrhu CES 2020, přináší výrazný pokrok. Matrace Climate360 bude vybavena jakousi mikroklimatizací. Díky zahřívání a chlazení matrace se automaticky postará o teplotu těla podle spánkových cyklů, které zajistí hlubší spánek. Mikroklimatizace v Climate360 je dvouzónová, což znamená, že každý z páru, který postel využívá, má správnou teplotu, která mu nejvíce vyhovuje. Inteligentní postel snímá pohyby a automaticky upravuje tvrdost matrace, pohodlí a výšku na každé straně tak, aby měli partneři pohodlí a hlavně perfektní spánek. Může pomoci dokonce i při chrápání – funkce Partner Snore umožní jemně zvednout hlavu partnera a zmínit jeho chrápání. Aplikace se postará o komunikaci postele s chytrým telefonem a její uživatelé se každé ráno dozví své „skóre“ díky denním reportům SleepIQ o kvalitě spánku, činnosti srdce, dýchání a cirkadiánním rytmu, aby mohli vyhodnotit, jak klidná byla jejich noc, a určit, co fungovalo a co ne. Nové matrace Climate360 se začnou prodávat až příští rok. Do té doby si musí uživatelé vystačit se současnými Sleep Number 360, které obdrží aktualizaci v podobě přidaných vrstev vyrovnávajících teplotu. Orientační cena 999 až 2 399 dolarů, v závislosti na velikosti a funkcí.

spot_imgspot_img