spot_img

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Deprese jako nemoc

Opravdová deprese je pro člověka velmi skličující a ničivá....

Víte, na které plenky se můžete spolehnout, ať už máte novorozeně nebo batole?

Jednorázové plenky jsou často probírané zboží. Někdo řeší, jak...

Stolujte v přírodním duchu. Stačí mít dřevěné misky, příbory a další vybavení

Líbí se vám skandinávský styl v domácnosti? Máte doma jídelní...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást dostatek otázek pro budoucí rozhodnutí o přijetí či nepřijetí volné pracovní pozice, mnoho dotazů zůstane na později, až se skutečně dostanete „do akce“. První den v novém zaměstnání může být stresující, chaotický a nových podnětů na vás může být zkrátka trochu moc. Proto doporučujeme zapisovat si poznámky a otázky, které vás budou během tohoto i dalších dnů napadat. A které jsou ty podstatné a zásadní nám poradí společnost 123jobs Media s.r.o. největší tuzemský provozovatel pracovních portálů a aplikací.

Detaily ohledně režimu, zvyklostí a komunikace

Nejspíš už víte, kdy vám končí a začíná pracovní doba a kde je vchod do kanceláře. Své informace si ale určitě musíte doplnit o detaily, jakými jsou například používání dalších prostorů na pracovišti a doplňujícího vybavení, skladování kancelářských či jiných potřeb, způsob komunikace s ostatními zaměstnanci či odděleními anebo pravidla, která platí, když budete z budovy odcházet jako poslední. Průběžně budete nacházet další a další podrobnosti – a doporučujeme se hned zkraje ptát opravdu na vše.

Seznam povinností

I zde platí, že svou náplň práce obecně znáte, nicméně konkrétních pracovních povinností bude mnohem více a budou spadat do více oblastí. Abyste zejména zpočátku na nic nezapomínali, opět doporučujeme sestavit si seznam a podle něj například první dva měsíce vždy kontrolovat jejich splnění. Můžete také využít některé z elektronických aplikací pro zápisy úkolů či kalendář ve vašem mobilním telefonu či počítači.

Otázky pro kolegu

Jsou věci, na které se zeptáte oficiálně svého šéfa či zaučující osoby. Každá kancelář či jiný typ pracoviště však má i jakási nepsaná pravidla, která momentálně nejspíš znají všichni zaměstnanci  kromě vás. Například to, v kolik je skutečně vhodné odcházet domů – oficiální pracovní doba se s tím ne vždy musí shodovat. Na tyto věci se možná nebudete ptát hned první den, ale zjistěte si je co nejdříve, nejlépe od vstřícného a diskrétního kolegy.

spot_imgspot_img