spot_img

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Deprese jako nemoc

Opravdová deprese je pro člověka velmi skličující a ničivá....

Víte, na které plenky se můžete spolehnout, ať už máte novorozeně nebo batole?

Jednorázové plenky jsou často probírané zboží. Někdo řeší, jak...

Stolujte v přírodním duchu. Stačí mít dřevěné misky, příbory a další vybavení

Líbí se vám skandinávský styl v domácnosti? Máte doma jídelní...

Kde všude hledat pracovní příležitosti

V době internetu již tato otázka není pro uchazeče tak palčivá, jak mohla být dříve. Nicméně stále existuje několik variant, které lze při hledání vhodného místa využít. Není přitom třeba se omezovat pouze na jeden způsob, ale lze je vhodným způsobem kombinovat a zvýšit tak svou šanci na úspěch při hledání nového zaměstnání. Podívejme se tedy společně na to, kde se po dobré práci podívat.

Internet a sociální sítě

Jak zmíněno výše, tento způsob dnes nejspíše vítězí. Je to pohodlné, nemusíte nikam chodit a také nemusíte být nervózní z kontaktu tváří v tvář. Tedy alespoň zatím. Také odpovědí na takovou nabídku vlastně prokazujete, že jste schopni alespoň do jisté míry pracovat s moderními technologiemi. Nicméně vyniknout mezi desítkami či stovkami e-mailů a zpravidla vzájemně velmi podobných životopisů může být obtížné.

Hledání skrze známé a přátele

Zeptat se okruhu lidí okolo vás, zda neví o nějaké fajn práci, nikdy není na škodu. Buď vám doporučí zaměstnavatele, pro kterého sami pracují anebo alespoň někoho, o kom mají z doslechu dobré mínění. I vágně pozitivní reference je totiž lepší než žádná reference. Snižuje se tím pravděpodobnost, že budete ztrácet čas s nabídkou, která se ve výsledku vůbec neshoduje s vaší představou. Navíc můžete získat cenné tipy, jak na daného zaměstnavatele co nejlépe zapůsobit.

Osobní návštěva

Pro někoho to může být velká zkouška odvahy, ale pokud existuje místo, kde byste skutečně rádi pracovali a které jste doposud jen zpovzdálí obdivovali, jděte do toho. Lépe, pokud víte o tom, že zaměstnance právě hledají. Ale i pokud tomu tak není – donést osobně svůj životopis a promluvit si s některým zaměstnancem či přímo majitelem může udělat dojem. Nutno však dodat, že tento postup se o dost lépe hodí pro menší podniky, seo služby než pro velké korporace, kde budete působit u recepce přinejmenším kuriózně.

المادة السابقة
المقالة القادمة
spot_imgspot_img