spot_img

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Deprese jako nemoc

Opravdová deprese je pro člověka velmi skličující a ničivá....

Víte, na které plenky se můžete spolehnout, ať už máte novorozeně nebo batole?

Jednorázové plenky jsou často probírané zboží. Někdo řeší, jak...

Stolujte v přírodním duchu. Stačí mít dřevěné misky, příbory a další vybavení

Líbí se vám skandinávský styl v domácnosti? Máte doma jídelní...

CYKLOPUZZLE Oravská Polhora

Jak vyplývá ze samotného názvu, cílem projektu bylo pospojovat zajímavé atrakce nacházející se v areálu sportovně – kulturního centra obce Oravská Polhora novou cyklostezkou doplněnou o místa pro parkování, odpočinek, či opravu kol včetně jejich nabití v případě stále populárnějších elektrokol.

Prostřednictvím uskutečnění různých forem malých vzájemně propojených investičních aktivit, které zároveň propojují již existující turistické atraktivity nacházející se v areálu tak vznikl komplexní ucelený produkt, který zpřístupnil nově vybudovanou cyklostezku spojující centrum obce a kulturně sportovní areál tematicky orientovanou na prezentaci unikátní slanou vodu, či objekty odpařovny a sušárny soli prezentující významné přírodní dědictví příhraničního regionu nacházející se ve zmíněném areálu.

Součástí projektu je i vytvoření nových společných propagačních materiálů v podobě informační publikace a velké mapy s vyznačením turisticky významných míst jak v Oravské Polhoře, tak v Bystřici.

Slavnostní ukončení projektu se uskutečnilo v pátek 29. července 2022 za účasti zástupců partnerské obce Bystřice. Celá výše získaného nenávratného finančního příspěvku v rámci Fondu malých projektů z Programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika na roky 2014 – 2022 z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje činila částku 28 752,10 € EUR. Projekt byl realizován v měsících květen – červenec 2022.

spot_imgspot_img