spot_img

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Deprese jako nemoc

Opravdová deprese je pro člověka velmi skličující a ničivá....

Víte, na které plenky se můžete spolehnout, ať už máte novorozeně nebo batole?

Jednorázové plenky jsou často probírané zboží. Někdo řeší, jak...

Stolujte v přírodním duchu. Stačí mít dřevěné misky, příbory a další vybavení

Líbí se vám skandinávský styl v domácnosti? Máte doma jídelní...

11 nejmodernějších jachet světa, které mohou být vaším druhým domovem

Nabízejí pohodlí, technologické vychytávky a neuvěřitelný výkon. Jsou jako stvořené pro objevování nových zemí, rybaření, oslavy nebo bezstarostnou dovolenou. Podívejte se na nejnovější modely jachet, které byly uvedeny letos na výstavě Miami Yacht Show.

 1. Silver Yachts Bold – 85 metrů
  Průzkumná jachta Bold, bývalý Silver Loft, od australské firmy Silver Yachts je jedním z nejpozoruhodnějších z letošních modelů. Může se pochlubit námořní architekturou a exteriérovým designem od slavného designéra Espena Øina. S dosud nejúspornější formou trupu lodi Silver Yachts dosahuje maximální rychlosti 24 uzlů, což je asi 74 km/h, a má neuvěřitelný dosah 5 000 nm (9 300 km) při 18 uzlech. V osmi kajutách se pohodlní vyspí až 18 hostů. Moderní interiér z dílny Vain Interiors zahrnuje teakové a dubové obložení sladěné s kovovými malovanými detaily a dubovými a mramorovými podlahami. Na zadní části hlavní paluby je umístěn také helipad.
 2. Sea Ray SLX-R 400e Outboard – 12 metrů
  Firma Sea Ray z Tennessee letos debutuje s novým modelem se třemi přívěsnými motory Mercury Racing 450R a zcela novým systémem e-Power od společnosti Fathom. Systém obsahuje vysokokapacitní lithium-iontovou baterii s řízením spotřeby energie pro napájení doplňkových systémů lodi. Šikovný SLX-R 400e Outboard má moderní designové prvky, jako metalízovou barvu Shadow ve speciální edici, čalounění s kontrastním prošíváním, červené podvodní a bodové osvětlení. Loď poskytuje sezení pro 22 osob, odnese asi 1 tunu v úložném prostoru, velkou palubu pro slunění a sklopnou terasu na plavání. V podpalubí je prostor pro ubytování pro 4 osoby.
 3. Azimut Yachts Verve 47 – 14 metrů
  Verve 47 je opravdová italská víkendová kapesní raketa vyrobená pro americký trh. Tato otevřená jachta má čtyři přívěsné motory o výkonu 450 koní, které jí dovolí až 50 uzlů (92 km/h). Díky designérovi Francescu Strugliovi nabízí pohodlí na palubě – dostatek míst k sezení, opalování a stolování na slunci i ve stínu. Pod palubou poskytuje sofistikované jídelní a kuchyňské prostředí, dvě kabiny a jednu koupelnu – všechny s okny pro přirozené světlo – pro čtyři hosty.
 4. 48 Wallytender X – 14 metrů
  Nejnovější model italské značky Wally se liší od předešlého čtyřmi přívěsnými motory, každý má 450 koní, které pohánějí tuto otevřenou jachtu na nejvyšší rychlost více než 100 km/h. Motory jsou rozděleny po obou stranách zádě, což poskytuje prostor pro výsuvný hydraulický palubní žebřík pro snadný přístup na loď a z ní. Ovládací prvek joystick usnadňují dokování. Na palubě najdete opalovací prostor a dolů zase odpočinková lehátka, jídelní stůl, kuchyň, koupelnu v elegantním prostoru s panely z uhlíkových vláken a teakovým nábytkem. Nezapomeňte na skládací panely vytvářející plážový klub, kterými je značka známa. Design exteriéru a interiér navrhl Luca Bassani, zakladatel společnosti Wally.
 5. Bertram 50 Express – 16 metrů
  Ať už si vyberete otevřený nebo konvertibilní design, nový člun na sportovní rybaření byl vyroben pro vodáky všech zaměření a je vhodný pro jakoukoli vodu. Jeho ponor 1,5 m se o to postará. Jachta nabízí dvě kajuty, dvě koupelny a kokpit o ploše 17 metrů čtverečních. Stabilizátor Seakeeper 9 udržuje loď stabilní, dokud odpočíváte.
 6. Princess V55 – 17 metrů
  Britská princezna nabízí elegantní vnější profil a strategické využití prostoru. Je navržena pro milovníky otevřených člunů, kokpit má velké posezení ve tvaru písmene L kolem skládacího teakového stolu, mokrý bar a elektrický gril. Posuvné dveře a výsuvné okno flexibilně propojují exteriér a interiér. Opalovací lehátka v zadní části kabiny a na přídi poskytují všechny druhy slunečních prostor. Dole jsou tři kajuty pro 6 hostů a variabilní kabina pro posádku. V55 dosahuje maximální rychlosti 68 km/h (37 uzlů).
 7. Sirena 58 Coupé – 18 metrů
  Siréna má letos světový debut pro vodáky, kteří preferují expresní jachty. Úspěšná verze Coupé 58 se vyznačuje níže umístěným vzduchovým průduchem pro hladký průchod pod úzkými mosty, jednotným vnitřním prostorem na hlavní palubě a lehkým a vzdušným interiérem. Legendární námořní architekt Germán Frers dal jachtě klempířský design a trup s rychlým posunem pro dosah více než 1 600 km při 10 uzlech a maximální rychlosti 48 km/h.
 8. Hylas H60 Sailing Yacht – 18 metrů
  Tato plachetnice je nejnovějším plavidlem se stylovým a konstrukčním designem Germána Frerse a interiérem naplněným světlem z dílny Hot Lab. Štíhlá prova, široký světlík, otevřená paluba a dvě variace kýlu poskytují platformu pro rychlost a palubní obytný prostor. Pod palubou je kabina obklopená okny, střešními okny a stropními průlezy, které vytvářejí světlý interiér, a to vše ve tří nebo čtyřmístném uspořádání.
 1. Hatteras GT65 Carolina – 20 metrů
  Prvním modelem této značky ze série „Gran Turismo“ nabízí elegantní profil, přičemž si zachovává konstrukční řešení ideální pro drsné pobřežní podmínky. Nabízí velký kokpit, mezanin s volitelnou integrovanou klimatizací sedacího prostoru a velké vestavné úložné boxy z nerezavějící oceli. Toto je skutečná loď na sportovní rybaření. Podpalubí nabízí až čtyři kajuty, včetně velké koupelny, VIP a dvou patrových místností na přivítání všech přátel rybaření a členů posádky. Inženýrský tým Hatteras optimalizoval pomocí analýzy Computational Fluid Dynamics (CFD) tvar trupu, aby zajistil hvězdný výkon, ovladatelnost a způsobilost k plavbě.
 2. Monte Carlo 70 – 21 metrů
  Nový model Monte Carlo, který navrhl Nuvolari Lenard, spojuje sofistikovaný italský design s nejmodernějším technologickým know-how. Jeho cílem je být dokonalým druhým domovem, jak je vidět z jeho příjemného interiéru. Reflexní materiály a lakované dřevo vytvářejí světlé prostředí, které je zušlechtěno přírodními dřevěnými podlahami a bohatými textiliemi. Čtyři spodní patrové kajuty vytvářejí zázemí pro osm hostů. Horní paluba s T-topem z uhlíkových vláken poskytuje výhledy 360 stupňů a prodloužená lávka se sezením a stoly v salonku je vybavena palubní kuchyní.
spot_imgspot_img